Home ଦେଶ- ବିଦେଶ ଭାରତୀୟ ରେଳ ଜୁନ୍ 1 ରୁ ଚାଲିବାକୁ ଥିବା ଟ୍ରେନ୍ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଛି, ବୁକିଂ...

ଭାରତୀୟ ରେଳ ଜୁନ୍ 1 ରୁ ଚାଲିବାକୁ ଥିବା ଟ୍ରେନ୍ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଛି, ବୁକିଂ ଖୋଲା ମେ 21 |

ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭାରତୀୟ ରେଳ ବୁଧବାର ଦିନ 200 ଟ୍ରେନର ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଛି ଯାହା ଜୁନ୍ 1 ରୁ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବ। ଜାତୀୟ ପରିବହନକାରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଟ୍ରେନ୍ ପାଇଁ ବୁକିଂ ଆସନ୍ତା 21, 10 ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ।

ଓଡିଶା ଦେଇ ଚାଲୁଥିବା ଟ୍ରେନର ତାଲିକା ଯାହା ପୂର୍ବ ତଟ ରେଳ ଅନୁଯାୟୀ ଜୁନ୍ 1 ରୁ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ କରିବ –

ଭୁବନେଶ୍ୱର-ମୁମ୍ବାଇ କୋଣାର୍କ ଏକ୍ସପ୍ରେସ |

ହାଓ୍ -ାରା-ସେକୁଣ୍ଡରାବାଦ ଫାଲକନୁମା ଏକ୍ସପ୍ରେସ |

ପୁରୀ-ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ପୁରୁଷୋତ୍ତମ ଏକ୍ସପ୍ରେସ |

ହାୱରା-ମୁମ୍ବାଇ CST ମେଲ୍ |

ହାୱରା-ଭୁବନେଶ୍ୱର ଜନ ଶତାବାଡି ଏକ୍ସପ୍ରେସ |

ହାୱାର ବାର୍ବିଲ ଜନ ଶତାବାଡି |

ହାୱରା ୟଶୱନ୍ତପୁର ଦୁରୁଣ୍ଟୋ |

ଧନବାଦ୍-ଆଲେପ୍ପି ଏକ୍ସପ୍ରେସ |

ହାୱାର ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଏକ୍ସପ୍ରେସ |

ଭାରତୀୟ ରେଳ ଅନୁଯାୟୀ, ଟିକେଟ୍ ବୁକିଂ ଅନ୍ଲାଇନ୍ ଆଇଆରସିଟିସି ୱେବସାଇଟ୍ କିମ୍ବା ଆପ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ହୋଇପାରିବ ଏବଂ ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଚଳ ପାଇଁ ଜୁନ୍ 30 ରୁ ସର୍ବାଧିକ 30 ଦିନ ହେବ ବୋଲି ରେଳବାଇ କହିଛି।
ଏହି ଟ୍ରେନ୍ ଗୁଡିକ ଉଭୟ ଏସି, ଅଣ-ଏସି କ୍ଲାସ୍ ସହିତ ସମ୍ପୁର୍ଣ୍ଣ ସଂରକ୍ଷିତ ଟ୍ରେନ୍ ହେବ ଏବଂ ସାଧାରଣ କୋଚ୍ମାନେ ମଧ୍ୟ ବସିବା ପାଇଁ ସଂରକ୍ଷିତ ସିଟ୍ ରଖିବେ ଅର୍ଥାତ୍ ଏହି ଟ୍ରେନ୍ ଗୁଡିକରେ କ res ଣସି ସଂରକ୍ଷିତ କୋଚ୍ ରହିବେ ନାହିଁ |

ସାଧାରଣ କୋଚ୍ ସଂରକ୍ଷିତ ଥିବାରୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ସିଟିଂ (2S) ଭଡା ଆଦାୟ କରାଯିବ ଏବଂ ସମସ୍ତ ଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ସିଟ୍ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ଏଥିରେ କୁହାଯାଇଛି।

ପରିବହନକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ କ tat ଣସି ଟାଟକାଲ ଏବଂ ପ୍ରିମିୟମ ଟାଟକାଲ ବୁକିଂ ଅନୁମତି ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ଏବଂ ଯୋଗ କରାଯାଇଛି ଯେ କ railway ଣସି ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ କ tickets ଣସି ଟିକେଟ୍ ବିକ୍ରି ହେବ ନାହିଁ ଏବଂ ଆଶାୟୀ ଯାତ୍ରୀମାନେ ଟିକେଟ୍ କିଣିବାକୁ ରେଳ ଷ୍ଟେସନକୁ ଆସିବା ଉଚିତ ନୁହେଁ।

ଏହା ଲକ୍ଷ୍ୟ କରାଯାଇପାରେ ଯେ କୋଭିଡ -19 ମହାମାରୀ ପରେ ମାର୍ଚ୍ଚ 22 ରେ ଦେଶବ୍ୟାପୀ ତାଲା ପକାଇବା ପରେ ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ ସମସ୍ତ ଟ୍ରେନର ଚଳାଚଳ ବାତିଲ କରିଦେଇଥିଲା।

ତଥାପି, ବିରାଟ ପ୍ରବାସୀ ଦେଶକୁ ଦେଖିବା ପରେ ଏହା ଏହାର ଶ୍ରମିକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ପଦକ୍ଷେପ ଅଧୀନରେ ଫସି ରହିଥିବା ଲୋକଙ୍କୁ ପଠାଇବା ଆରମ୍ଭ କଲା | ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଭାରତୀୟ ରେଳବାଇ 21.5 ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ପ୍ରବାସୀଙ୍କୁ 19 ଦିନ ମଧ୍ୟରେ “ଶ୍ରାମିକ୍ ସ୍ପେଶାଲ୍” ଟ୍ରେନ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ନିଜ ରାଜ୍ୟକୁ ପଠାଇ ଦେଇଛି ଏବଂ ଆଗାମୀ ଦିନରେ 1600 ରୁ ଅଧିକ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଟ୍ରେନ୍ ଚଳାଚଳ କରିବ।