Home ଦେଶ- ବିଦେଶ ଅନଲାଇନରେ ନିଲାମ ହେବ ବିଦ୍ୟା ବାଲାନ୍‌ଙ୍କ ଗାଣିତିକ ସମୀକରଣ ସମ୍ବଲପୁରୀ ଶାଢ଼ୀ

ଅନଲାଇନରେ ନିଲାମ ହେବ ବିଦ୍ୟା ବାଲାନ୍‌ଙ୍କ ଗାଣିତିକ ସମୀକରଣ ସମ୍ବଲପୁରୀ ଶାଢ଼ୀ

ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅଭିନେତ୍ରୀ ବିଦ୍ୟା ବାଲାନ୍ ତାଙ୍କ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଶକୁନ୍ତଳା ଦେବୀ’ର ପ୍ରମୋରେ ଗାଣିତିକ ସମୀକରଣରେ ମୁଦ୍ରିତ ହୋଇଥିବା ସମ୍ବଲପୁରୀ ଶାଢ଼ୀ ପିନ୍ଧିଥିଲେ, ଯାହାକୁ ଅନଲାଇନ୍ ନିଲାମରେ ରଖାଯାଇଛି।

ବ୍ରାଣ୍ଡ ଉତ୍କଳମ୍ରୀତାର ସହ-ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଅନୀତା ସାବତ ଏବଂ ଅମୃତା ସାବତଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ନିଲାମର ଆୟ ବର୍ତ୍ତମାନର ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଶାଢ଼ୀ  ବୁଣାକାର ଭାଗବତ ମେହେରଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ।

ଅନୀତା ମୁମ୍ବାଇରେ ଏକ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ ସମୟରେ ବିଦ୍ୟାଙ୍କ  ଟିମକୁ ଭେଟିଥିଲେ। ଏକ ନମୁନା ଦେଖିବା ପରେ ବିଦ୍ୟା ଏହି ଆଇଡିଆକୁ ପସନ୍ଦ କରିଥିଲେ ଏବଂ ରିଲିଜ୍ ହେବାର ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ଏହାକୁ ପିନ୍ଧିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ |

ବିଦ୍ୟା ତାଙ୍କ ସାଢ଼ୀ ପିନ୍ଧିଥିବାର ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରି ଏହାର ବୁଣାକାରଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ। ସେ ସାଢ଼ୀ ଫେରାଇବା ପରେ ଅନେକ ଲୋକ ଏହି ସାଢ଼ୀ  କିଣିବାକୁ ଆଗ୍ରହ ଦେଖାଇଲେ ଯାହା ଫଳରେ ସହ-ପ୍ରତିଷ୍ଠାତାମାନେ ଏହାକୁ ନିଲାମ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ।

ଟିକିରିପଡା ଗାଁର ସମ୍ବଲପୁରୀ ଇକ୍କତ ବୁଣାକାର ଭାଗବତ ମେହେର ତାଙ୍କ ହାତରେ ନିର୍ମିତ ଏକ୍ସକ୍ଲୁସିଭ୍ ଶାଢ଼ୀକୁ ପ୍ରଶଂସା କରି ବିଦ୍ୟାଙ୍କୁ ଅଶେଷ କୃତଜ୍ଞତା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ସେ ୨୦୧୬ମସିହାରେ ଓଡ଼ିଶା ହସ୍ତତନ୍ତ ପୁରସ୍କାର ପାଇଁ ଏହି ‘ଗାଣିତିକ ସମୀକରଣ’ ସାଢ଼ୀ ବୁଣିଥିଲେ।